Audio (6.x-1.0-unstable6) - en to nl translation catalogue (47 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Images
nl: Afbeeldingen

en: Image size
nl: Grootte van de afbeelding

en: Save configuration
nl: Instellingen opslaan

en: Reset to defaults
nl: Standaardwaarden terugzetten

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Description
nl: Beschrijving

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Homepage
nl: Homepagina

en: Tag
nl: Label

en: Size
nl: Grootte

en: Weight
nl: Gewicht

en: The configuration options have been saved.
nl: De instellingen zijn opgeslagen.

en: Variable
nl: Variabele

en: Required
nl: Verplicht

en: Name
nl: Naam

en: Import
nl: Importeren

en: Import path
nl: Importeerpad

en: Length
nl: Lengte

en: Format
nl: Opmaak

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="!audio">Audio page</a>.
nl: Voor meer informatie bekijk de configuratie en het maatwerk handboek <a href="!audio">Audio page</a>.

en: Download count
nl: Aantal downloads

en: The configuration options have been reset to their default values.
nl: De configuratie-instellingen zijn teruggezet naar de standaardwaarden.

en: Player
nl: Speler

en: Browse by
nl: Blader door

en: File Size
nl: Bestandsgrootte

en: Dimensions
nl: Afmetingen

en: Error importing %filename.
nl: Fout bij het importeren van %filename.

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Other
nl: Andere

en: Hidden
nl: Verborgen

en: Constant
nl: Constante

en: Download link
nl: Downloadlink

en: Selection
nl: Selectie

en: Browsable
nl: Bladerbaar

en: Audio file
nl: Geluidsbestand

en: The selected file %filename cannot not be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
nl: Het geselecteerde bestand %filename kan niet worden geüpload. Alleen bestanden met volgende extensies zijn toegestaan: %extensions.

en: Text to display
nl: Weer te geven tekst

en: Primary Key: The {files}.fid.
nl: Primaire sleutel: de {files}.fid.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
nl: De afbeelding is te groot. De maximale afmetingen zijn %dimensions pixels.

en: (Unpublished)
nl: (Niet gepubliceerd)

en: There was a problem importing the files.
nl: Er was een probleem bij het importeren.

en: There was a problem importing files: !bad-list
nl: Er was een probleem bij het importeren: !bad-list

en: Successfully imported: !good-list
nl: Met succes geïmporteerd: !good-list

en: There was an error that prevented %filename from being imported.
nl: Een fout verhinderde het importeren van %filename.

en: Import directory has not been configured.
nl: De importeermap is niet ingesteld.
