Autolink (abandoned) (6.x-2.0-alpha3) - en to fa translation catalogue (55 entries)

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: Reset to defaults
fa: بازنشاندن به پیش‌فرض

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Group
fa: گروه

en: Type
fa: نوع

en: List
fa: فهرست

en: disabled
fa: غیرفعال

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Content types
fa: انواع محتوا

en: Reset
fa: بازنشانی

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: The configuration options have been saved.
fa: تنظیمات ذخیره شدند.

en: edit
fa: ویرایش

en: Taxonomy term
fa: واژه طبقه‌بندی

en: General settings
fa: تنظیمات عمومی

en: Save
fa: ذخیره

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: The configuration options have been reset to their default values.
fa: گزینه‌های پیکربندی به مقادیر پیش‌فرض‌شان بازنشانی شدند.

en: URL
fa: نشانی

en: content type
fa: نوع محتوا

en: status
fa: وضعیت

en: Update options
fa: گزینه‌های به‌روزرسانی

en: Active
fa: فعال

en: Filter
fa: فیلتر

en: active
fa: فعال

en: Delete all
fa: حذف همه

en: Group name
fa: نام گروه

en: Destination
fa: مقصد

en: Class
fa: کلاس

en: Users
fa: کاربران

en: Operation
fa: عملکرد

en: The update has been performed.
fa: به‌روزرسانی انجام شد.

en: Refine
fa: تصفیه

en: Undo
fa: باز گرداندن

en: User search
fa: جستجوی کاربر

en: Replacement patterns
fa: الگوهای جایگزینی

en: Definition
fa: تعریف

en: Style
fa: سبک

en: is
fa: است

en: Keyword
fa: کلید واژه

en: and
fa: و

en: where
fa: که

en: Target
fa: مقصد

en: Identification
fa: شناسایی

en: List links
fa: لیست پیوندها

en: Add link
fa: افزودن پیوند

en: <em>and</em> where <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
fa: <em>و</em> <strong>%property</strong> آنها <strong>%value</strong> است.

en: <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
fa: <strong>%property</strong> آنها <strong>%value</strong> است.

en: Edit link
fa: پیوند ویرایش

en: Token replacement patterns
fa: الگوهای جایگزینی توکن

en: add link
fa: افزودن پیوند
