Autolink (abandoned) (6.x-2.0-alpha6) - en to id translation catalogue (49 entries)

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: Reset to defaults
id: Kembalikan ke standar

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Group
id: Grup

en: Type
id: Jenis

en: List
id: Daftar

en: disabled
id: nonaktifkan

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Content types
id: Jenis konten

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: The configuration options have been saved.
id: Opsi-opsi konfigurasi sudah disimpan.

en: Taxonomy term
id: Istilah taksonomi

en: General settings
id: Pengaturan umum

en: Save
id: Simpan

en: Update
id: Perbarui

en: The configuration options have been reset to their default values.
id: Opsi konfigurasi sudah dikembalikan ke nilai standarnya.

en: content type
id: jenis konten

en: Update options
id: Opsi pembaruan

en: Active
id: Aktif

en: Filter
id: Saring

en: active
id: aktif

en: Delete all
id: Hapus semua

en: Node Types
id: Jenis Node

en: Destination
id: Tujuan

en: Class
id: Kelas

en: Users
id: Pengguna

en: Operation
id: Operasi

en: Link to node
id: Tautan ke node

en: The update has been performed.
id: Pembaruan sudah dilakukan.

en: Refine
id: Perhalus

en: Undo
id: Batalkan

en: User search
id: Pencarian pengguna

en: Replacement patterns
id: Pola-pola penggantian

en: Definition
id: Definisi

en: Style
id: Gaya

en: is
id: adalah

en: Keyword
id: Kata Kunci

en: Content search
id: Pencarian konten

en: and
id: dan

en: where
id: dimana

en: Identification
id: Identifikasi

en: List links
id: Daftar tautan

en: Add link
id: Tambah tautan

en: <em>and</em> where <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
id: <em>dan</em> <strong>%property</strong>-nya adalah <strong>%value</strong>

en: <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
id: <strong>%property</strong>-nya adalah <strong>%value</strong>

en: add link
id: tambah tautan
