Autolink (abandoned) (6.x-2.0-alpha8) - en to ar translation catalogue (53 entries)

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: Reset to defaults
ar: استرجاع الإعدادات الافتراضية

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Group
ar: المجموعة

en: Type
ar: النوع

en: List
ar: لائحة

en: disabled
ar: معطَّل

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Disabled
ar: معطل

en: Content types
ar: أنواع المحتوى

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: The configuration options have been saved.
ar: تم حفظ خيارات الضبط.

en: edit
ar: تحرير

en: Taxonomy term
ar: مصطلح تصنيف

en: General settings
ar: الإعدادات العامة

en: Save
ar: حفظ

en: Update
ar: تحديث

en: The configuration options have been reset to their default values.
ar: تمت إعادة خيارات الضبط إلى قيمها المبدئية.

en: URL
ar: العنوان URL

en: status
ar: الحالة

en: Update options
ar: خيارات التحديث

en: Active
ar: نشط

en: Filter
ar: انتقاء

en: active
ar: نشط

en: Delete all
ar: حذف الكل

en: Group name
ar: اسم المجموعة

en: Destination
ar: الوجهة

en: Users
ar: المستخدمين

en: Operation
ar: عملية

en: The update has been performed.
ar: تم إجراء التحديث.

en: Refine
ar: تحسين

en: Undo
ar: تراجع

en: User search
ar: بحث المستخدم

en: Replacement patterns
ar: نماذج الاستبدال

en: Definition
ar: تعريف

en: Style
ar: نمط

en: is
ar: يكون

en: Keyword
ar: كلمة مفتاحيّة

en: Content search
ar: البحث في المحتوى

en: and
ar: و

en: where
ar: حيث

en: Target
ar: الهدف

en: Identification
ar: التمييز

en: List links
ar: سرد الروابط

en: Add link
ar: إضافة رابط

en: <em>and</em> where <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
ar: <em>و</em>في حال كون <strong>%property</strong> <strong>%value</strong>

en: <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
ar: <strong>%property</strong> <strong>%value</strong>

en: Link to
ar: رابط ل

en: add link
ar: إضافة رابط
