Autolink (abandoned) (6.x-2.0-beta1) - en to nl translation catalogue (58 entries)

en: Save configuration
nl: Instellingen opslaan

en: Reset to defaults
nl: Standaardwaarden terugzetten

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Group
nl: Groep

en: List
nl: Lijst

en: disabled
nl: uitgeschakeld

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Description
nl: Beschrijving

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Content types
nl: Inhoudstypen

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: The configuration options have been saved.
nl: De instellingen zijn opgeslagen.

en: edit
nl: bewerken

en: Taxonomy term
nl: Taxonomieterm

en: General settings
nl: Algemene instellingen

en: Save
nl: Opslaan

en: Update
nl: Bijwerken

en: The configuration options have been reset to their default values.
nl: De configuratie-instellingen zijn teruggezet naar de standaardwaarden.

en: content type
nl: inhoudstype

en: Update options
nl: Bijwerkopties

en: Active
nl: Actief

en: active
nl: actief

en: Delete all
nl: Alles verwijderen

en: Node Types
nl: Nodetypen

en: Group name
nl: Groepsnaam

en: Destination
nl: Bestemming

en: Class
nl: Klasse

en: Users
nl: Gebruikers

en: edit group
nl: Bewerk groep

en: Operation
nl: Bewerking

en: Link to node
nl: Link naar node

en: The update has been performed.
nl: De update is uitgevoerd.

en: Refine
nl: Verfijnen

en: Undo
nl: Ongedaan maken

en: User search
nl: Gebruiker zoeken

en: Replacement patterns
nl: Vervangingspatronen

en: Definition
nl: Definitie

en: Select a user
nl: Een gebruiker selecteren

en: You must select a user.
nl: Selecteer een gebruiker.

en: Style
nl: Stijl

en: Keyword
nl: Trefwoord

en: Content search
nl: Inhoud zoeken

en: and
nl: en

en: where
nl: waar

en: Target
nl: Doel

en: Identification
nl: Identificatie

en: List links
nl: Links weergeven

en: Add link
nl: Link toevoegen

en: <em>and</em> where <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
nl: <em>en</em> waar <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>

en: Edit link
nl: Bewerkingslink

en: Token replacement patterns
nl: Vervangpatronen voor tokens

en: Link to
nl: Link naar

en: Select content
nl: Inhoud selecteren

en: add link
nl: link toevoegen

en: Incompatible
nl: Incompatibel

en: External URL
nl: Externe URL

en: Link attributes
nl: Linkattributen
