Autolink (abandoned) (6.x-2.0-beta6) - en to uk translation catalogue (59 entries)

en: Save configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: Reset to defaults
uk: Скинути до початкових значень

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Type
uk: Тип

en: disabled
uk: вимкнено

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Content types
uk: Типи матеріалів

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: The configuration options have been saved.
uk: Параметри конфігурації були успішно збережені.

en: Synonyms
uk: Синоніми

en: Settings
uk: Налаштування

en: edit
uk: редагувати

en: Taxonomy term
uk: Термін таксономії

en: General settings
uk: Загальні налаштування

en: Save
uk: Зберегти

en: Update
uk: Оновити

en: The configuration options have been reset to their default values.
uk: Налаштування повернуто до їх стандартних (базових) значень.

en: URL
uk: URL-адреса

en: Vocabularies
uk: Словники

en: Advanced settings
uk: Розширені налаштування

en: content type
uk: тип матеріалу

en: status
uk: стан

en: Active
uk: Активно

en: active
uk: активне

en: Delete all
uk: Видалити все

en: Group name
uk: Назва групи

en: Destination
uk: Місце призначення

en: Class
uk: Клас

en: Users
uk: Користувачі

en: edit group
uk: змінити групу

en: Operation
uk: Дія

en: Link to node
uk: Посилання на матеріал(ноду)

en: The update has been performed.
uk: Оновлення було успішно виконано.

en: User search
uk: Користувацький пошук

en: Replacement patterns
uk: Шаблони заміни

en: Definition
uk: Визначення

en: Select a user
uk: Виберіть користувача

en: You must select a user.
uk: Необхідно обрати користувача.

en: Style
uk: Стиль

en: Keyword
uk: Ключове слово

en: Content search
uk: Пошук матеріалів

en: Select a term
uk: Виберіть термін

en: Target
uk: Ціль

en: User roles
uk: Ролі користувача

en: Identification
uk: Ідентифікація

en: List links
uk: Список посилань

en: Add link
uk: Додати посилання

en: Edit link
uk: Посилання на редагування

en: Token replacement patterns
uk: Шаблони маркерів заміщення

en: You must select a term.
uk: Необхідно обрати термін.

en: Select content
uk: Оберіть вміст

en: add link
uk: додати посилання

en: Enter a user name
uk: Введіть ім’я користувача

en: External URL
uk: Зовнішній URL

en: Link attributes
uk: Атрибути посилання
