Autolink (abandoned) (6.x-2.0-beta9) - en to it translation catalogue (44 entries)

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: Reset to defaults
it: Ripristina le impostazioni predefinite

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Disabled
it: Disattivato

en: Content types
it: Tipi di contenuto

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: The configuration options have been saved.
it: Le opzioni di configurazione sono state salvate.

en: Synonyms
it: Sinonimi

en: Settings
it: Impostazioni

en: edit
it: modifica

en: Taxonomy term
it: Termine della tassonomia

en: General settings
it: Impostazioni generali

en: Save
it: Salva

en: Update
it: Aggiorna

en: The configuration options have been reset to their default values.
it: Le opzioni di configurazione sono state riportate ai loro valori predefiniti.

en: Vocabularies
it: Vocabolari

en: Advanced settings
it: Impostazioni avanzate

en: Active
it: Attivo

en: Delete all
it: Elimina tutto

en: Group name
it: Nome gruppo

en: Destination
it: Destinazione

en: Class
it: Classe

en: Users
it: Utenti

en: Operation
it: Operazione

en: Link to node
it: Collegamento al nodo

en: The update has been performed.
it: L'aggiornamento è stato effettuato.

en: User search
it: Ricerca utenti

en: Replacement patterns
it: Schemi di sostituzione

en: Definition
it: Definizione

en: Style
it: Stile

en: Keyword
it: Parola chiave

en: Content search
it: Ricerca contenuti

en: User roles
it: Ruoli utente

en: Identification
it: Identificazione

en: List links
it: Elenca le voci del menu

en: Add link
it: Aggiungi link

en: Edit link
it: Link modifica

en: add link
it: aggiungi link

en: Link attributes
it: Attributi del link
