Avatar Selection (6.x-1.6) - en to uk translation catalogue (33 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Edit
uk: Редагувати

en: Weight
uk: Вага

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: edit
uk: редагувати

en: Update
uk: Оновити

en: Allows the user to pick an avatar from a list.
uk: Дозвіл користувачам обирати аватар з списку.

en: Avatar Selection
uk: Вибір аватара

en: Allows the user to upload and delete avatars.
uk: Дозвіл користувачам відвантажувати та видаляти аватари.

en: Upload
uk: Викласти

en: Allows the user to upload avatars.
uk: Дозвіл користувачеві відвантажувати аватари.

en: Picture
uk: Зображення

en: Or simply select an icon
uk: Або просто оберіть іконку

en: Select an avatar
uk: Оберіть аватар

en: Upload image
uk: Відвантажити зображення

en: Configuration has been updated.
uk: Конфігурація була оновлена.

en: Please select images to delete.
uk: Будь ласка виберіть зображення для видалення.

en: New image saved.
uk: Нове зображення збережене.

en: Image deleted.
uk: Зображення вилучене

en: administer avatar selection
uk: адміністрування вибору аватару

en: Organic Groups
uk: Тематичні групи

en: Configure
uk: Налаштувати

en: ‹ previous
uk: ‹ попередня

en: next ›
uk: наступна ›

en: Permissions
uk: Повноваження

en: User Roles
uk: Ролі користувачів

en: « first
uk: « перша

en: last »
uk: остання »

en: User Role
uk: Роль користувача

en: Must be a number.
uk: Повинне бути число.

en: Directory not writable: !dir
uk: Каталог закритий для запису: !dir

en: Image updated.
uk: Зображення завантажене.

en: Your virtual face or picture.
uk: Ваше віртуальне обличчя або фото.
