Amazon Web Services API (6.x-1.01) - en to te translation catalogue (33 entries)

en: Status
te: స్థితి

en: Delete
te: తొలగించు

en: Group
te: సమూహం

en: Type
te: రకం

en: yes
te: అవును

en: Actions
te: చర్యలు

en: Cancel
te: రద్దు చెయ్యు

en: Description
te: వివరణ

en: Action
te: చర్య

en: Go
te: వెళ్ళు

en: Edit
te: మార్చు

en: Size
te: కొలత

en: Image
te: బొమ్మ

en: Name
te: పేరు

en: Save
te: భద్రపరచు

en: Update
te: తాజాకరించు

en: Add
te: చేర్చు

en: You are not authorized to access this page.
te: ఈ పేజీ చూడడానికి మీకు అనుమతి లేదు.

en: User
te: వాడుకరి

en: no
te: కాదు

en: Created
te: సృష్టితం

en: Create
te: సృష్టించు

en: Filter
te: వడపోయి

en: Location
te: ప్రాంతం

en: Count
te: లెక్క

en: OK
te: సరే

en: Details
te: వివరాలు

en: State
te: రాష్ట్రం

en: Code
te: కోడ్

en: IP Address
te: ఐపీ చిరునామా

en: Close
te: మూసివేయి

en: Permissions
te: అనుమతులు

en: Apply
te: ఆపాదించు
