Amazon Web Services API (6.x-1.01) - en to ne translation catalogue (29 entries)

en: Status
ne: अवस्था

en: Delete
ne: हटाउनुस

en: Group
ne: समूह

en: Type
ne: प्रकार

en: yes
ne: हो

en: Actions
ne: कार्यहरू

en: Cancel
ne: रद्द गर्नुहोस्

en: Description
ne: विवरण

en: Action
ne: कारवाही

en: Edit
ne: सम्पादन गर्नुहोस्

en: Size
ne: आकार

en: Name
ne: नाम

en: Save
ne: बचत गर्नुहोस्

en: Update
ne: अपडेट

en: Add
ne: जोड्नुहोस

en: You are not authorized to access this page.
ne: यो पृष्ठको उपयोग गर्न तपाईलाई अनुमति छैन

en: User
ne: प्रयोगकर्ता

en: no
ne: हैन

en: Created
ne: सिर्जना गरिएको

en: Create
ne: सिर्जना

en: Hostname
ne: होष्टनाम

en: Filter
ne: फिल्टर

en: Location
ne: स्थान

en: Count
ne: गन्नुहोस

en: OK
ne: ठिक छ

en: Details
ne: विस्तृत

en: Code
ne: कोड

en: Permissions
ne: अनुमति

en: Bundle
ne: पोका
