Backup and Migrate (6.x-2.7) - en to ro translation catalogue (38 entries)

en: delete
ro: șterge

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Type
ro: Tip

en: Cancel
ro: Anulare

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Password
ro: Parolă

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Path
ro: Cale

en: Filename
ro: Nume fișier

en: Database type
ro: Tip bază de date

en: Email
ro: email

en: Advanced Settings
ro: Setări Avansate

en: All
ro: Toate

en: Database
ro: Bază de date

en: Host
ro: Gazdă

en: Never
ro: Niciodată

en: Location
ro: Locaţia

en: Destination
ro: Destinație

en: Site off-line message
ro: Mesaj pentru sit inactiv

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
ro: @site este momentan în mentenanță. Vom reveni cât de curând. Vă mulțumim pentru înțelegere.

en: Message to show visitors when the site is in off-line mode.
ro: Mesajul afişat vizitatorilor atunci când situl nu este operaţional.

en: Profile name
ro: Nume profil

en: Profile
ro: Profil

en: Database name
ro: Nume bază de date

en: Source
ro: Sursă

en: Replacement patterns
ro: Modele de înlocuire

en: profile
ro: profil

en: Seconds
ro: Secunde

en: Are you sure?
ro: Sunteți sigur(ă)?

en: revert
ro: revenire

en: Missing
ro: Lipsește

en: Profiles
ro: Profile

en: Restore
ro: Restaurează

en: The e-mail address %mail is not valid.
ro: Adresa de e-mail %mail nu este validă.
