Basic webmail (6.x-1.0) - en to nl translation catalogue (25 entries)

en: E-mail
nl: E-mailadres

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Message
nl: Bericht

en: General settings
nl: Algemene instellingen

en: Move
nl: Verplaatsen

en: Update
nl: Bijwerken

en: Mail
nl: E-mail

en: Error
nl: Fout

en: The subject of the message.
nl: Het onderwerp van het bericht.

en: Messages per page
nl: Berichten per pagina

en: To
nl: Naar

en: From
nl: Van

en: Custom
nl: Aangepast

en: Send
nl: Versturen

en: Server settings
nl: Serverinstellingen

en: Date/Time
nl: Datum/tijd

en: Number of attachments
nl: Aantal bijlagen

en: Attachment location
nl: Locatie bijlage

en: Unread
nl: Ongelezen

en: Mark read
nl: Markeer als gelezen

en: Copy
nl: Kopieren

en: Custom format
nl: Aangepast formaat

en: Attachment #!number
nl: Bijlage #!number

en: The number of attachments to allow on the contact form. The maximum number of allowed uploads may be limited by PHP. If necessary, check your system's PHP php.ini file for a max_file_uploads directive to change.
nl: Het aantal toegestane bijlagen op het contactformulier. Het maximum aantal uploads kan worden beperkt met behulp van PHP. Indien nodig kunt u de waarde van max_file_uploads aanpassen in het php.ini-bestand van de server.
