Basic webmail (6.x-1.3) - en to uk translation catalogue (37 entries)

en: E-mail
uk: Електронна пошта

en: Delete
uk: Видалити

en: Subject
uk: Тема

en: Message
uk: Повідомлення

en: General settings
uk: Загальні налаштування

en: Move
uk: Перенесення

en: Update
uk: Оновити

en: Mail
uk: Пошта

en: Error
uk: Помилка

en: The subject of the message.
uk: Тема повідомлення.

en: Forward
uk: Переслати

en: To:
uk: Кому:

en: User settings
uk: Налаштування користувача

en: Messages per page
uk: Кількість повідомлень на сторінці

en: To
uk: До

en: From
uk: Від

en: Custom
uk: Власний

en: Send
uk: Надіслати

en: Not installed
uk: Не встановлено

en: Server settings
uk: Параметри сервера

en: Date/Time
uk: Дата/Час

en: Installed
uk: Встановлено

en: From:
uk: Від:

en: Server address
uk: Адреса сервера

en: Unread
uk: Непрочитане

en: Mark read
uk: Відмітити як прочитаний

en: Copy
uk: Копіювати

en: Delete message?
uk: Вилучити повідомлення?

en: administer basic_webmail
uk: управляти basic_webmail

en: access basic_webmail
uk: доступ basic_webmail

en: Reply
uk: Відповісти

en: Date:
uk: Дата:

en: Custom format
uk: Власний формат

en: Finished with an error.
uk: Завершене з помилкою

en: Allowed tags
uk: Дозволені теги

en: Processed @current out of @total.
uk: Оброблене @current з @total.

en: The number of attachments to allow on the contact form. The maximum number of allowed uploads may be limited by PHP. If necessary, check your system's PHP php.ini file for a max_file_uploads directive to change.
uk: Кількість вкладень, дозволених на контактній формі. Максимальна кількість дозволених вкладень може бути обмежена PHP. При необхідності, перевірте файл php.ini вашої системи PHP для зміни директиви max_file_uploads.
