Belgian eID IDP integration (6.x-0.7) - en to it translation catalogue (13 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Subject
it: Oggetto

en: Only site administrators can create new user accounts.
it: Solo gli amministratori del sito possono creare nuovi profili utente.

en: General
it: Generale

en: Basic settings
it: Impostazioni di base

en: Sorry, that is not a valid OpenID. Please ensure you have spelled your ID correctly.
it: Spiacente, questo non è un OpenID valido. Verifica che l'ID sia scritto correttamente.

en: You must validate your email address for this account before logging in via OpenID
it: E' necessario verificare l'indirizzo e-mail per questo profilo prima di accedere tramite OpenID

en: Your OpenID
it: Il tuo OpenID

en: This OpenID will be attached to your account after registration.
it: Questo OpenID sarà allegato al tuo profilo dopo la registrazione.

en: Nonce from @endpoint rejected because it is not correctly formatted, nonce: @nonce.
it: Il nonce proveniente da @endpoint è stato rifiutato, perché non formattato correttamente, nonce: @nonce.

en: Nonce received from @endpoint is out of range (time difference: @intervals). Check possible clock skew.
it: Il nonce proveniente da @endpoint è fuori dall'intervallo previsto (differenza di tempo: @intervals). Controllare un eventuale disallineamento dell'orologio.
