Betting system (6.x-1.0) - en to ro translation catalogue (54 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Next
ro: Următor

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Operations
ro: Operațiuni

en: List
ro: Listă

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: view
ro: afișează

en: Edit
ro: Editați

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Weight
ro: Greutate

en: Variable
ro: Variabilă

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Save
ro: Salvare

en: Time
ro: Ora

en: Add
ro: Adaugă

en: Path
ro: Cale

en: Refresh
ro: Reîncarcă

en: Active
ro: Activ

en: Points
ro: Puncte

en: Year
ro: Anul

en: Site
ro: Sit

en: Score
ro: Scor

en: Delete all
ro: Şterge tot

en: This field is required.
ro: Acest câmp este obligatoriu.

en: Month
ro: Lună

en: Day
ro: Zi

en: Position
ro: Poziţie

en: Are you sure you want to delete these items?
ro: Sigur doriţi să ştergeţi aceste articole ?

en: The items have been deleted.
ro: Articolele au fost şterse.

en: No items selected.
ro: Nu sunt elemente selectate.

en: Result
ro: Rezultat

en: Hour
ro: Oră

en: Minute
ro: Minut

en: Results
ro: Rezultate

en: !name field is required.
ro: Câmpul !name este obligatoriu.

en: Variables
ro: Variabile

en: - None selected -
ro: - Nici o selecţie -

en: !long-month-name January
ro: !long-month-name Ianuarie

en: !long-month-name February
ro: !long-month-name Februarie

en: !long-month-name March
ro: !long-month-name Martie

en: !long-month-name April
ro: !long-month-name Aprilie

en: !long-month-name May
ro: !long-month-name Mai

en: !long-month-name June
ro: !long-month-name Iunie

en: !long-month-name July
ro: !long-month-name Iulie

en: !long-month-name September
ro: !long-month-name Septembrie

en: !long-month-name October
ro: !long-month-name Octombrie

en: !long-month-name November
ro: !long-month-name Noiembrie

en: !long-month-name December
ro: !long-month-name Decembrie
