Betting system (6.x-1.0) - en to ar translation catalogue (58 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Next
ar: التالي

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Submit
ar: إضافة

en: Operations
ar: عمليات

en: List
ar: لائحة

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Disabled
ar: معطل

en: view
ar: عرض

en: Edit
ar: تحرير

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: Weight
ar: الوزن

en: Variable
ar: متغير

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Preview
ar: معاينة

en: Save
ar: حفظ

en: Time
ar: الوقت

en: Add
ar: إضافة

en: Path
ar: المسار

en: Refresh
ar: تحديث

en: Paths
ar: مسارات

en: Active
ar: نشط

en: Year
ar: السنة

en: Site
ar: موقع

en: Score
ar: الدرجة

en: Delete all
ar: حذف الكل

en: This field is required.
ar: هذا الحقل ضروري.

en: Month
ar: بالشهر

en: Day
ar: باليوم

en: Position
ar: الوضع

en: Are you sure you want to delete these items?
ar: هل أنت متأكد من رغبتك في حذف هذه العناصر؟

en: The items have been deleted.
ar: تم حذف العناصر.

en: No items selected.
ar: لم تختر أي عناصر.

en: Result
ar: نتيجة

en: Hour
ar: الساعة

en: Minute
ar: الدقيقة

en: All time
ar: كل الوقت

en: Results
ar: النتائج

en: !name field is required.
ar: حقل "!name" ضروري.

en: Variables
ar: المتغيرات

en: pending
ar: معلق

en: - None selected -
ar: - لا شيء محدد -

en: Alias
ar: البديل

en: !long-month-name January
ar: !long-month-name يناير

en: !long-month-name February
ar: !long-month-name فبراير

en: !long-month-name March
ar: !long-month-name مارس

en: !long-month-name April
ar: !long-month-name أبريل

en: !long-month-name May
ar: !long-month-name مايو

en: !long-month-name June
ar: !long-month-name يونيو

en: !long-month-name July
ar: !long-month-name يوليو

en: !long-month-name August
ar: !long-month-name أغسطس

en: !long-month-name September
ar: !long-month-name سبتمبر

en: !long-month-name October
ar: !long-month-name أكتوبر

en: !long-month-name November
ar: !long-month-name نوفمبر

en: !long-month-name December
ar: !long-month-name ديسمبر
