Betting system (6.x-1.0) - en to fr translation catalogue (72 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Next
fr: Suivant

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Submit
fr: Soumettre

en: Operations
fr: Actions

en: List
fr: Lister

en: Cancel
fr: Annuler

en: Disabled
fr: Désactivé

en: view
fr: voir

en: Edit
fr: Modifier

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Weight
fr: Poids

en: Name
fr: Nom

en: edit
fr: modifier

en: Preview
fr: Aperçu

en: Save
fr: Enregistrer

en: Time
fr: Heure

en: Add
fr: Ajouter

en: Path
fr: Chemin

en: Refresh
fr: Rafraîchir

en: Paths
fr: Chemins

en: Active
fr: Actif

en: Year
fr: Année

en: Delete all
fr: Tout supprimer

en: Game
fr: Jeu

en: This field is required.
fr: Ce champ est requis.

en: Month
fr: Mois

en: Day
fr: Jour

en: second
fr: seconde

en: Are you sure you want to delete these items?
fr: Êtes-vous sûr de vouloir supprimer ces éléments ?

en: The items have been deleted.
fr: Les éléments ont été supprimés.

en: No items selected.
fr: Aucun élément sélectionné.

en: Result
fr: Résultat

en: first
fr: premier

en: Hour
fr: Heure

en: Draw
fr: Match nul

en: All time
fr: De tout temps

en: Results
fr: Résultats

en: 1st
fr: 1er

en: 2nd
fr: 2ème

en: 3rd
fr: 3ème

en: Match
fr: Correspondance

en: Main category
fr: Catégorie principale

en: Charts
fr: Histogrammes

en: !name field is required.
fr: Le champ !name est requis.

en: pending
fr: en attente

en: - None selected -
fr: - Aucun -

en: for
fr: pour

en: Websites
fr: Sites web

en: Start time
fr: Date de début

en: Course
fr: Cours

en: Delete selected
fr: Supprimer sélectionnés

en: !long-month-name January
fr: !long-month-name janvier

en: !long-month-name February
fr: !long-month-name février

en: !long-month-name March
fr: !long-month-name mars

en: !long-month-name April
fr: !long-month-name avril

en: !long-month-name May
fr: !long-month-name mai

en: !long-month-name June
fr: !long-month-name juin

en: !long-month-name July
fr: !long-month-name juillet

en: !long-month-name August
fr: !long-month-name août

en: !long-month-name September
fr: !long-month-name septembre

en: !long-month-name October
fr: !long-month-name octobre

en: !long-month-name November
fr: !long-month-name novembre

en: !long-month-name December
fr: !long-month-name décembre

en: Edit path
fr: Modifier le chemin

en: Send time
fr: Heure d'envoi

en: Bet
fr: Pronos

en: miss
fr: manquer

en: Added on
fr: Ajouté le

en: Previous month
fr: Mois précédent

en: Next month
fr: Mois suivant
