Betting system (6.x-1.0) - en to id translation catalogue (51 entries)

en: Title
id: Judul

en: Next
id: Selanjutnya

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: List
id: Daftar

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Disabled
id: Non Aktif

en: view
id: tampilan

en: Edit
id: Sunting

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Weight
id: Bobot

en: Variable
id: Variabel

en: Name
id: Nama

en: Preview
id: Pratinjau

en: Save
id: Simpan

en: Time
id: Waktu

en: Add
id: Tambah

en: Path
id: Jalur

en: Refresh
id: Segarkan

en: Active
id: Aktif

en: Year
id: Tahun

en: Site
id: Situs

en: Score
id: Skor

en: Delete all
id: Hapus semua

en: This field is required.
id: Bagian ini harus diisi.

en: Month
id: Bulan

en: Day
id: Hari

en: Position
id: Posisi

en: second
id: detik

en: Are you sure you want to delete these items?
id: Anda yakin ingn menghapus entri ini?

en: The items have been deleted.
id: Entri sudah dihapus.

en: No items selected.
id: Tidak ada item yang terpilih.

en: Result
id: Hasil

en: first
id: pertama

en: Hour
id: Jam

en: Minute
id: Menit

en: Results
id: Hasil

en: !name field is required.
id: !name harus diisi.

en: Variables
id: Variabel

en: - None selected -
id: - Tidak ada yang dipilih -

en: !long-month-name January
id: !long-month-name Januari

en: !long-month-name February
id: !long-month-name Februari

en: !long-month-name March
id: !long-month-name Maret

en: !long-month-name May
id: !long-month-name Mei

en: !long-month-name June
id: !long-month-name Juni

en: !long-month-name July
id: !long-month-name Juli

en: !long-month-name August
id: !long-month-name Agustus

en: !long-month-name October
id: !long-month-name Oktober

en: !long-month-name December
id: !long-month-name Desember
