Betting system (6.x-1.0) - en to it translation catalogue (64 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Next
it: Seguente

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Operations
it: Operazioni

en: List
it: Elenco

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Disabled
it: Disattivato

en: view
it: mostra

en: Edit
it: Modifica

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Weight
it: Peso

en: Variable
it: Variabile

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Preview
it: Anteprima

en: Save
it: Salva

en: Time
it: Data e ora

en: Add
it: Aggiungi

en: Path
it: Percorso

en: Refresh
it: Aggiorna

en: Paths
it: Percorsi

en: Active
it: Attivo

en: Year
it: Anno

en: Site
it: Sito

en: Score
it: Punteggio

en: Delete all
it: Elimina tutto

en: This field is required.
it: Questo campo è obbligatorio.

en: Month
it: Mese

en: Day
it: Giorno

en: Position
it: Posizione

en: second
it: seconda

en: Are you sure you want to delete these items?
it: Sei sicuro di voler eliminare queste voci?

en: The items have been deleted.
it: Le voci sono state eliminate.

en: No items selected.
it: Nessun elemento selezionato.

en: Result
it: Risultato

en: first
it: prima

en: Hour
it: Ora

en: Minute
it: Minuto

en: All time
it: Dall'inizio

en: Results
it: Risultati

en: Match
it: Riscontro

en: Charts
it: Grafici

en: !name field is required.
it: Il campo !name è obbligatorio

en: Variables
it: Variabili

en: pending
it: in attesa

en: - None selected -
it: - Nessuno selezionato -

en: for
it: per

en: Start time
it: Punto di inizio

en: Delete selected
it: Elimina selezionati

en: !long-month-name January
it: !long-month-name gennaio

en: !long-month-name February
it: !long-month-name febbraio

en: !long-month-name March
it: !long-month-name marzo

en: !long-month-name April
it: !long-month-name aprile

en: !long-month-name May
it: !long-month-name maggio

en: !long-month-name June
it: !long-month-name giugno

en: !long-month-name July
it: !long-month-name luglio

en: !long-month-name August
it: !long-month-name agosto

en: !long-month-name September
it: !long-month-name settembre

en: !long-month-name October
it: !long-month-name ottobre

en: !long-month-name November
it: !long-month-name novembre

en: !long-month-name December
it: !long-month-name dicembre
