Betting system (6.x-1.0) - en to ur translation catalogue (30 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Next
ur: اگلا

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Submit
ur: جمع کرائیں

en: Operations
ur: معاملات

en: List
ur: فہرست

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: view
ur: مشاہدہ کریں

en: This action cannot be undone.
ur: یہ عمل ناقابلِ واپسی ہے۔

en: Weight
ur: وزن

en: edit
ur: ترمیم

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Path
ur: پاتھ

en: This field is required.
ur: یہ خانہ لازمی ہے۔

en: !name field is required.
ur: !name کے خانے کو پّر کرنا لازمی ہے۔

en: !long-month-name January
ur: !long-month-name جنوری

en: !long-month-name February
ur: !long-month-name فروری

en: !long-month-name March
ur: !long-month-name مارچ

en: !long-month-name April
ur: !long-month-name اپریل

en: !long-month-name May
ur: !long-month-name مئی

en: !long-month-name June
ur: !long-month-name جون

en: !long-month-name July
ur: !long-month-name جولائی

en: !long-month-name August
ur: !long-month-name اگست

en: !long-month-name September
ur: !long-month-name ستمبر

en: !long-month-name October
ur: !long-month-name اکتوبر

en: !long-month-name November
ur: !long-month-name نومبر

en: !long-month-name December
ur: !long-month-name دسمبر
