Bibliography Module (6.x-1.11) - en to gu translation catalogue (46 entries)

en: Title
gu: શિર્ષક

en: enabled
gu: સક્રિય

en: delete
gu: કાઢી નખો

en: Prefix
gu: પૂર્વાગ

en: Suffix
gu: પ્રત્યય

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Author
gu: લેખક

en: disabled
gu: નિષ્ક્રીય

en: Cancel
gu: રદ કરો

en: Description
gu: વર્ણન

en: Version
gu: આવૃતિ

en: Links
gu: કડીઓ

en: Search
gu: શોધ

en: This action cannot be undone.
gu: આ ક્રિયા પૂર્વવત્ કરી શકાતી નથી.

en: Number
gu: સંખ્યા

en: Block settings
gu: બ્લોક સેટિંગ્સ

en: Weight
gu: તરલતા

en: Required
gu: જરૂરી

en: Name
gu: નામ

en: edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Import
gu: આયાત

en: Book
gu: પુસ્તક

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Save
gu: સાચવો

en: Help
gu: મદદ

en: Add
gu: ઉમેરો

en: Options
gu: વિકલ્પો

en: Year
gu: વર્ષ

en: Filter
gu: ફિલ્ટર

en: Vocabulary
gu: શબ્દભંડોળ

en: Scale
gu: માપ

en: Medium
gu: મધ્યમ

en: Role
gu: હોદો

en: Anonymous
gu: અજ્ઞાત

en: Ascending
gu: ચડતા

en: Descending
gu: ઉતરતા

en: City
gu: શહેર

en: Map
gu: નકશો

en: is
gu: છે

en: Report
gu: અહેવાલ

en: and
gu: અને

en: where
gu: કયા

en: Autocomplete
gu: સ્વત: પૂર્ણ

en: Abbreviation
gu: સંક્ષિપ્ત
