Bibliography Module (6.x-1.6) - en to te translation catalogue (60 entries)

en: Home
te: ముంగిలి

en: Title
te: శీర్షిక

en: enabled
te: చేతనం చేయబడింది

en: delete
te: తొలగించు

en: Prefix
te: ఉపసర్గ

en: Suffix
te: వెనుజేర్పు

en: Delete
te: తొలగించు

en: Operations
te: కార్యాలు

en: Type
te: రకం

en: Author
te: రచయిత

en: List
te: జాబితా

en: disabled
te: అచేతనం

en: Cancel
te: రద్దు చెయ్యు

en: Description
te: వివరణ

en: RSS feed
te: RSS ఫీడు

en: Taxonomy
te: వర్గీకరణ

en: Version
te: సంచిక

en: Links
te: లంకెలు

en: Search
te: వెతుకు

en: Number
te: సంఖ్య

en: Block settings
te: బ్లాక్ అమరికలు

en: Country
te: దేశం

en: Weight
te: భారం

en: Required
te: తప్పనిసరి

en: none
te: ఏమీలేవు

en: Name
te: పేరు

en: edit
te: మార్చు

en: Import
te: దిగుమతించు

en: Book
te: పుస్తకం

en: Export
te: ఎగుమతించు

en: Taxonomy term
te: వర్గీకరణ పదం

en: Node ID
te: నోడ్ ఐడి

en: Label
te: లేబుల్

en: Save
te: భద్రపరచు

en: Help
te: సహాయం

en: Default
te: అప్రమేయం

en: Add
te: చేర్చు

en: Format
te: ఆకృతి

en: History
te: చరితం

en: URL
te: యూఆరెల్

en: Vocabularies
te: పదజాలాలు

en: Keywords
te: కీపదాలు

en: Year
te: సంవత్సరం

en: Database
te: డేటాబేస్

en: Filter
te: వడపోయి

en: Medium
te: మధ్యస్థం

en: Code
te: కోడ్

en: Anonymous
te: అనామకం

en: Ascending
te: ఆరోహణ

en: Descending
te: అవరోహణ

en: Order
te: క్రమం

en: First Name
te: మొదటి పేరు

en: Last Name
te: ఇంటి పేరు

en: City
te: నగరం

en: Source
te: మూలం

en: The changes have been saved.
te: మార్పులని భద్రపరిచాం.

en: Author Name
te: రచయిత పేరు

en: Style
te: శైలి

en: Unpublished
te: ప్రచురింపబడనివి

en: and
te: మరియు
