Birthdays (6.x-1.0) - en to id translation catalogue (27 entries)

en: Subject
id: Judul

en: Age
id: Usia

en: more
id: selengkapnya

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Available variables are:
id: Variabel yang bisa digunakan:

en: Daily
id: Harian

en: Monthly
id: Bulanan

en: Message
id: Pesan

en: Settings
id: Pengaturan

en: General settings
id: Pengaturan umum

en: User
id: Pengguna

en: Year
id: Tahun

en: Date format
id: Format tanggal

en: Visibility
id: Visibilitas

en: Filter
id: Saring

en: E-mail settings
id: Pengaturan surel

en: Today
id: Hari ini

en: Permissions
id: Izin

en: !name field is required.
id: !name harus diisi.

en: The specified date is invalid.
id: Tanggal yang anda masukkan tidak benar.

en: Synchronize
id: Singkronkan

en: This week
id: Pekan ini

en: This month
id: Bulan ini

en: sunday
id: minggu

en: Admin
id: Administrator
