Blajax (6.x-1.0-beta2) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Show on every page except the listed pages.
it: Mostra su ogni pagina eccetto quelle elencate.

en: Show on only the listed pages.
it: Mostra solo sulle pagine elencate.

en: Pages
it: Pagine

en: Refresh
it: Aggiorna

en: Configure
it: Configura

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
it: Inserisci una pagina per linea come percorsi di Drupal. Il carattere '*' è un jolly. Percorsi di esempio sono %blog per la pagina blog e %blog-wildcard per ogni blog personale. %front è la prima pagina (front page).

en: Link label
it: Etichetta del link

en: Hide
it: Nascondi

en: Restore
it: Ripristina

en: Link settings
it: Impostazioni link
