Blajax (6.x-1.0) - en to fr translation catalogue (16 entries)

en: Show on every page except the listed pages.
fr: Afficher le bloc sur toutes les pages exceptées celles listées.

en: Show on only the listed pages.
fr: Afficher le bloc seulement sur les pages listées.

en: Refresh
fr: Actualiser

en: Configure
fr: Configurer

en: bottom
fr: bas

en: top
fr: haut

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
fr: Saisissez une page par ligne sous la forme de chemins Drupal. Le caractère '*' est un joker. Saisissez par exemple %blog pour la page des blogs et %blog-wildcard pour chaque blog personnel. %front est la page d'accueil.

en: Toolbar settings
fr: Paramètres de la barre d'outils

en: Link label
fr: Libellé du lien

en: Transparency
fr: Tranpasrence

en: Hide
fr: Masquer

en: Restore
fr: Restaurer

en: Always show
fr: Toujours afficher

en: Link settings
fr: Paramètres du lien

en: Minimize
fr: Minimiser

en: Show/hide
fr: Montrer/masquer
