Bookmarks (6.x-2.10) - en to ro translation catalogue (43 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: delete
ro: șterge

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: List
ro: Listă

en: disabled
ro: dezactivat

en: Description
ro: Descriere

en: Enabled
ro: Activat

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Weight
ro: Greutate

en: edit
ro: modifică

en: Save
ro: Salvare

en: Add
ro: Adaugă

en: Path
ro: Cale

en: Add item
ro: Adaugă element

en: Menu item
ro: Articol de meniu

en: Expanded
ro: Expandat

en: Parent item
ro: Articol părinte

en: Defaults
ro: Implicite

en: menu
ro: meniu

en: Edit menu
ro: Modifică meniu

en: Delete menu
ro: Şterge meniu

en: Edit menu item
ro: Modifică articolul meniu

en: Delete menu item
ro: Şterge articolul meniu

en: My bookmarks
ro: Marcajele mele

en: Menu settings
ro: Opţiuni de meniu

en: To rearrange menu items, grab a drag-and-drop handle under the <em>Menu item</em> column and drag the items (or group of items) to a new location in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save configuration</em> button at the bottom of the page.
ro: Pentru a rearanja elementele de meniu, apucați un mâner drag-and-drop din coloana <em>Element de meniu</em> şi trageți elementeul (sau grup de elemente) către o nouă locație îm listă. (Apucați mânerul făcând clic şi ținând apăsat în timp ce sunteți cu cursorul peste mâner.) Amintiţi-vă că modificările efectuate nu vor fi salvate până când nu faceţi clic pe butonul <em>Salvează configurația</em> din partea de jos a paginii.

en: Customize menu
ro: Personalizare meniu

en: List items
ro: Listă elemente

en: Menu link title
ro: Titlul legăturii de meniu

en: The link text corresponding to this item that should appear in the menu.
ro: Textul link-ului corespunzător acestui element, care trebuie să apară în meniu.

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
ro: Meniul sistem stochează doar căile (paths) sistem dar va utiliza aliasul URL-ului pentru afişare. %link_path a fost stocat ca şi %normal_path

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
ro: Calea  '@link_path' este sau invalidă sau nu aveţi acces la ea.

en: There was an error saving the menu link.
ro: A survenit o eroare la salvarea legăturii meniu.

en: Menu name
ro: Numele meniului

en: The machine-readable name of this menu. This text will be used for constructing the URL of the <em>menu overview</em> page for this menu. This name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens, and must be unique.
ro: Numele meniului în format lizibil de computer. Acest text va fi folosit pentrua a construi URL-ul paginii <em>prezentare generală meniu</em> pentru acest meniu. Acest nume poate să conţină doar litere mici, numere şi liniuţe de subliniere (underscores) şi trebuie să fie unic.

en: Are you sure you want to delete the custom menu %title?
ro: Sigur doriţi să ştergeţi meniul specific %title?

en: The menu name may only consist of lowercase letters, numbers, and hyphens.
ro: Numele meniului poate conţine doar litere mici, numere şi cratime (minus).

en: The menu already exists.
ro: Meniul există deja.

en: The menu name can't be longer than 1 character. | The menu name can't be longer than @count characters.
ro[0]: Numele meniului nu poate fi mai lung de un caracter.
ro[1]: Numele meniului nu poate fi mai lung de @count caractere.
ro[2]: Numele meniului nu poate fi mai lung de @count de caractere.

en: Enter the title and path for your new menu item.
ro: Introduceţi titlul şi calea pentru noul element meniu.

en: Menu description.
ro: Descriere meniu.
