Boost (6.x-1.13) - en to sv translation catalogue (11 entries)

en: Pages
sv: Sidor

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: default
sv: förvald

en: none
sv: ingen

en: Performance
sv: Prestanda

en: Caching
sv: Cachning

en: Minimum cache lifetime
sv: Minsta tid en cachad sida sparas

en: Scope
sv: Omfattning

en: Content Type
sv: Innehållstyp

en: By default, Drupal compresses the pages it caches in order to save bandwidth and improve download times. This option should be disabled when using a webserver that performs compression.
sv: Som standard komprimerar Drupal sidor som den cachar för att spara bandbredd och minska nedladdningstiden. Detta alternativ bör vara inaktiverat när man använder en webserver som utför komprimering.
