Boost (6.x-1.21) - en to nl translation catalogue (17 entries)

en: Pages
nl: Pagina's

en: Reset to defaults
nl: Standaardwaarden terugzetten

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: No
nl: Nee

en: default
nl: standaard

en: none
nl: geen

en: Page URL
nl: Pagina-URL

en: Performance
nl: Prestaties

en: Scope
nl: Bereik

en: Content Type
nl: Inhoudstype

en: Popular content
nl: Populaire inhoud

en: By default, Drupal compresses the pages it caches in order to save bandwidth and improve download times. This option should be disabled when using a webserver that performs compression.
nl: Standaard comprimeert Drupal de pagina's die gecached worden, om bandbreedte te besparen en downloadtijden te verbeteren. Deze optie moet uitgeschakeld worden als u een webserver gebruikt die zelf al compressie toepast.

en: All other caches cleared.
nl: Alle andere caches geleegd.

en: Apache module "mod_headers" is not installed.
nl: Apache module "mod_headers" is niet geïnstalleerd.

en: Apache module "mod_rewrite" is not installed.
nl: Apache module "mod_rewrite" is niet geïnstalleerd.

en: Performance and scalability
nl: Prestaties en schaalbaarheid
