Boost (6.x-1.22) - en to ar translation catalogue (12 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Pages
ar: الصفحات

en: Reset to defaults
ar: استرجاع الإعدادات الافتراضية

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: No
ar: لا

en: default
ar: المبدئي

en: none
ar: لا شيء

en: Performance
ar: الأداء

en: Content Type
ar: نوع المحتوى

en: Popular content
ar: المحتوى المشهور

en: By default, Drupal compresses the pages it caches in order to save bandwidth and improve download times. This option should be disabled when using a webserver that performs compression.
ar: مبدئيا، يضغط دروبال الصفحات التي يخزنها لتقليل وقت التنزيل. يفضل تعطيل هذا الخيار عند استخدام خادوم وب يقوم بالضغط.
