BOTCHA Spam Prevention (6.x-1.6) - en to id translation catalogue (18 entries)

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: Reset to defaults
id: Kembalikan ke standar

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Disable
id: Non-fungsikan

en: default
id: standar

en: none
id: tidak ada

en: Save
id: Simpan

en: Form ID
id: ID formulir

en: Spam control
id: Kontrol SPAM

en: disable
id: dimatikan

en: Display on separate page
id: Tampilkan di halaman terpisah

en: log
id: Catat

en: Challenge type
id: Tipe tantangan

en: Illegal form_id
id: form_id tidak dikenal

en: Location of comment submission form
id: Lokasi formulir pengisian komentar

en: Form protection
id: Perlindungan form
