BOTCHA Spam Prevention (6.x-3.0) - en to it translation catalogue (19 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Description
it: Descrizione

en: Enabled
it: Attivato

en: Edit
it: Modifica

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: edit
it: modifica

en: Save
it: Salva

en: Add
it: Aggiungi

en: Form ID
it: ID del form

en: Spam control
it: Controllo spam

en: disable
it: disattiva

en: Recipes
it: Ricette

en: Log level
it: Livello di log

en: Machine-readable name
it: Nome ad uso interno

en: Already 1 blocked form submission | Already @count blocked form submissions
it[0]: 1 invio di form bloccato finora
it[1]: @count invii di form bloccati finora

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
it: Un nome univoco ad uso interno. Può contenere solo lettere minuscole, numeri e underscore.
