Tournament Bracket (6.x-1.1) - en to tr translation catalogue (24 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Title
tr: Başlık

en: Submit
tr: Gönder

en: Operations
tr: İşlemler

en: Group
tr: Grup

en: Comments
tr: Yorumlar

en: Edit
tr: Düzenle

en: Place
tr: Yer

en: Import
tr: İçeri aktar

en: Export
tr: Dışarı aktar

en: Background Color
tr: Arkaplan Rengi

en: hidden
tr: gizli

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Comment
tr: Yorum

en: Score
tr: Puan

en: This field is required.
tr: Bu alan zorunludur.

en: Clone
tr: Kopya

en: Clear
tr: Temizle

en: Results
tr: Sonuçlar

en: fieldset
tr: alan kümesi

en: Subtitle
tr: Alt başlık

en: Round
tr: Yuvarlama

en: Click "Browse..." to select an image to upload. Supported image types are JPG and PNG.
                               The maximum file size per upload is %size MB.
tr: Bir resim seçmek için "Aç..." a tıklayın. Desteklenen resim türleri JPG ve PNG'dir.
                               Her bir yükleme için en yüksek dosya boyutu %size MB'dır.

en: Click "Browse..." to select the file to import.
tr: Alınacak bir dosya seçmek için "Aç..." a tıklayın..
