BUEditor (6.x-2.0) - en to hu translation catalogue (117 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Save configuration
hu: Beállítások mentése

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Go
hu: Mehet

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Search
hu: Keresés

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Weight
hu: Súly

en: none
hu: nincs

en: Export
hu: Exportálás

en: Icon
hu: Ikon

en: n/a
hu: n. a.

en: User role
hu: Felhasználói szerepkör

en: Demo
hu: Tesztelés

en: Visibility settings
hu: Láthatósági beállítások

en: Browse
hu: Böngészés

en: Key
hu: Kulcs

en: File Browser
hu: Fájlböngésző

en: The changes have been saved.
hu: A változások mentése megtörtént.

en: Replace
hu: Helyettesít

en: Customize your text editor.
hu: Szerkesztőléc testreszabása

en: Add new editor
hu: Szerkesztőléc hozzáadása

en: Editor name
hu: Szerkesztőléc neve

en: Available editors
hu: Elérhető szerkesztőlécek

en: Assigned editor
hu: Kijelölt szerkesztőléc

en: user #1
hu: felhasználó #1

en: Show the editor on specific pages
hu: Szerkesztőléc megjelenítése adott oldalakon

en: Enter one page per line as Drupal paths. The * character is a wildcard.
hu: Soronként egy Drupal útvonal írható. A * a helyettesítő karakter.

en: Hide the editor for specific textareas
hu: Szerkesztőléc elrejtése bizonyos szövegdobozok esetén

en: Enter one textarea ID per line. The * character is a wildcard.
hu: Soronként egy szövegmező azonosító írható. A * a helyettesítő karakter.

en: New buttons are ready to be saved.
hu: Az új gombok készen állnak a mentésre.

en: ... selecteds
hu: …kiválasztottak

en: CSV file containing the buttons
hu: CSV fájl, amely tartalmazza a gombokat

en: Buttons
hu: Gombok

en: Import Buttons
hu: Gombok importálása

en: Selected buttons have been deleted.
hu: A kiválasztott gombok törlése megtörtént.

en: There is no button to export.
hu: Nincs exportálható gomb.

en: A plain textarea editor aiming to facilitate code writing.
hu: A szerkesztőmező segíti a HTML kódok írását.

en: Loading...
hu: Betöltés…

en: Copy
hu: Másolás

en: Alternative editor
hu: Alternatív szerkesztőléc

en: Role-editor assignments
hu: Szerepkör-szerkesztő összerendelések

en: Assign editors to user roles.
hu: Szerkesztőlécek szerepkörökhöz rendelése

en: Alternative editor makes it possible to use different editors for different textareas or different editors on diffrent pages. You just have to configure visibility settings for each editor.
hu: Az alternatív szerkesztőléc lehetővé teszi különböző szerkesztőlécek használatát különböző szövegmezők esetén vagy különböző oldalakon. Csak a láthatósági tulajdonságokat kell megfelelően beállítani minden egyes szerkesztőléchez.

en: Directory of editor icons
hu: Szerkesztőléc ikonjait tartalmazó könyvtár

en: Web accessible directory path where editor icons reside.
hu: A weben elérhető könyvtár útvonala, amelyik a szerkesztőléc ikonjait tartalmazza.

en: Placeholders that you can use are; %BUEDITOR (bueditor path), %FILES (drupal files path), and %THEME (current theme's path).
hu: Az alkalmazható helyettesítési szimbólumok: %BUEDITOR (bueditor útvonala), %FILES (drupal fájl útvonal), és a %THEME (az aktuális smink útvonala).

en: Editor paths
hu: Szerkesztőléc útvonalai

en: Editor settings
hu: Szerkesztőléc beállításai

en: Delete editor
hu: Szerkesztőléc törlése

en: Stores editors and their settings.
hu: A szerkesztőlécek és beállításaik tárolása.

en: Primary Key: Unique editor ID.
hu: Elsődleges kulcs: egyedi szerkesztőléc ID

en: The editor name.
hu: A szerkesztőléc neve

en: Drupal paths on which the editor is visible.
hu: Drupal útvonalak, ahol a szerkesztőléc látszik.

en: Textarea ids for which the editor is not visible.
hu: A szövegmezők azonosítója, ahol a szerkesztőléc nem látszik.

en: The directory path where the editor icons reside.
hu: Annak a könyvtárnak az útvonala, amely a szerkesztőléc ikonjait tartalmazza.

en: Stores buttons of {bueditor_editors}.
hu: A {bueditor_editors} szerkesztőlécek gombjainak tárolása.

en: Primary Key: Unique button ID.
hu: Elsődleges kulcs: egyedi gomb ID

en: The {bueditor_editors}.eid to which the button belongs.
hu: A {bueditor_editors}.eid, amelyhez a gomb tartozik.

en: The button title.
hu: A gomb neve.

en: The button content.
hu: A gomb tartalma.

en: The button icon or caption.
hu: A gomb ikonja vagy felirata.

en: The button acceskey.
hu: A gomb gyorsbillentyűje.

en: The button weight that determines the button location in the editor layout.
hu: A gomb súlya, ami meghatározza a gomb helyét a szerkesztőlécen.

en: The preview is disabled due to previously inserted HTML code in the content. This aims to protect you from any potentially harmful code inserted by other editors or users. If you own the content, just preview an empty text to re-enable the preview.
hu: Az előnézet nem érhető el a tartalomba előzőleg beillesztett HTML kód miatt. Ennek célja az, hogy védelmet nyújtson az esetleg káros, máshonnan bekerülő kódoktól. A tartalom tulajdonosa számára egy üres szöveg előnézetével újra elérhető lesz a lehetőség.

en: Preview requires <a href="http://drupal.org/project/ajax_markup">Ajax markup</a> module with proper permissions set.
hu: Az előnézethez szükséges az <a href="http://drupal.org/project/ajax_markup">Ajax markup</a> modul telepítése a megfelelő jogosultságok beállításával.

en: Import editor
hu: Szerkesztőfelület importálása

en: Files to be included with the editor.
hu: A szerkesztőléchez hozzáadandó fájlok.

en: The state of CSS sprite support.
hu: CSS sprite támogatás állapota.

en: The CSS sprite name under bueditor-sprites directory.
hu: A CSS sprite neve a bueditor-sprites könyvtárban.

en: Add the default editor
hu: Alapértelmezett szerkesztőfelület hozzáadása

en: For users who have <strong>multiple roles</strong>, the <strong>weight</strong> property will determine the assigned editor. Lighter roles that are placed upper will take the precedence. So, an administrator role should be placed over other roles by having a smaller weight, ie. -10.
hu: A <strong>több szerepkörrel</strong> rendelkező felhasználók számára a <strong>súly</strong> tulajdonság határozza meg a hozzárendelt szerkesztőlécet. A könnyebb, feljebb kerülő szerepkörök előnyt élveznek, így az adminisztrátor szerepkört a többi szerepkör fölé kell helyezni kisebb súlyt adva neki, pl. -10-et.

en: Editor specific library files
hu: Szerkesztőfelület-specifikus könyvtárfájlok

en: Web accessible javascript(.js) or style sheet(.css) file paths to be included with the editor. Enter one file path per line.
hu: A szerkesztőhöz  hozzáadandó, a weben elérhető javascript (.js) vagy stípuslap (.css) fájlútvonalak. Soronként egy fáljútvonalat kell megadni.

en: Enable CSS sprites
hu: CSS sprite-ok engedélyezése

en: <a href="http://www.alistapart.com/articles/sprites">What are CSS sprites?</a>. The sprites will be stored in %dir.
hu: <a href="http://www.alistapart.com/articles/sprites">Mik azok a CSS-sprite-ok?</a>. A sprite-ok tárolási helye: %dir.

en: There is no button to import.
hu: Nincs importálható gomb.

en: Settings for the editor %name
hu: %name szerkesztő beállításai

en: <em>You can either upload a CSV file exported from BUEditor 6.x-1.x or earlier</em> !csvfield <em>OR paste the editor code containing the buttons</em> !codefield
hu: <em>Fel lehet tölteni a BUEditor 6.x-1.x vagy korábbi változatából exportált CSV fájlt</em>, !csvfield <em>VAGY be lehet illeszteni a gombokat tartalmazó szerkesztőkódot</em> !codefield

en: Copy to editor
hu: Másolás a szerkesztőbe

en: Editor code
hu: Szerkesztőkód

en: Enter previously exported editor code.
hu: Korábban exportált szerkesztőkód megadása.

en: The code will be scanned for only buttons and all other data will be ignored.
hu: A kódban csak a gombokat keresi a program, minden más adatot figyelmen kívül hagy.

en: This code will be evaluated as PHP, therefore you must be sure that it is harmless and produces proper editor data.
hu: A kód PHP-kódként lesz kiértékelve, ezért gondoskodni kell arról, hogy ártalmatlan legyen és helyes szerkesztőadatokat állítson elő.

en: The editor code did not produce proper editor data.
hu: A szerkesztőkód nem állított elő megfelelő szerkesztőadatokat.

en: Are you sure you want to delete the editor @name?
hu: @name szerkesztő valóban törölhető?

en: All buttons and settings of this editor will be removed.
hu: Ehhez a szerkesztőhöz tartozó összes nyomógomb és beállítás el lesz távolítva.

en: Editor %name has been deleted.
hu: %name szerkesztő törlése megtörtént.

en: Directory of editor files
hu: Szerkesztőfájlok könyvtára

en: Define a directory to store the library files imported from the editor code. Icons will be stored in a directory named "icons" under this directory. If you do not want to import the files or if the editor uses existing ones you can leave this field blank.
hu: Meg kell adni egy könyvtárt a szerkesztőkódból importált könyvtárfájlok tárolására. Az ikonok ennek a könyvtárnak az „icons” nevű alkönyvtárába kerülnek. Ha nincs szükség a fájlok importálására, vagy ha a szerkesztő meglévő fájlokat használ, akkor ez a mező üresen hagyható.

en: Editor code (PHP)
hu: Szerkesztőkód (PHP)

en: Editor %name has been added.
hu: %name szerkesztő hozzáadása megtörtént.

en: Text button
hu: Szöveges gomb

en: Are you sure want to delete the selected buttons?
hu: Biztosan törölhetőek a kiválasztott gombok?

en: Select an icon
hu: Ikon kiválasztása

en: You can use these quick-import templates: !list
hu: A következő gyorsimportálási sablonok is használhatók: !list

en: No matching phrase found!
hu: Nem található egyező kifejezés!

en: Replace this occurance of "!text"?
hu: "!text" ezen előfordulásának cseréje?

en: Total replacements: !count
hu: Összes csere: !count

en: Find & Replace
hu: Keresés és csere

en: End of textarea reached. Continue search at the beginning of textarea?
hu: Szövegdoboz vége. Folytatható a keresés a szövegdoboz elején?

en: Match case
hu: Kis-/nagybetűk egyeztetése

en: Regular expressions
hu: Reguláris kifejezések

en: Find next
hu: Következő keresése

en: Replace all
hu: Összeset cseréli

en: Send to editor
hu: Küldés a szerkesztőbe

en: Tag editor - @tag
hu: Címkeszerkesztő – @tag

en: Site maintenance account
hu: Webhelykarbantartási fiók

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
hu: Figyelmeztetés: Ezt csak a megbízható szerepköröknek szabad megadni, mert biztonsági következményekkel jár.

en: Content authoring
hu: Tartalom készítése

en: administer bueditor(execute PHP)
hu: bueditor adminisztárciója (PHP végrehajtása)

en: !module has been installed.
hu: !module telepítve.

en: Administer BUEditor
hu: BUEditor adminisztrációja

en: Settings for the editor @name
hu: @name szerkesztő beállítások
