BUEditor (6.x-2.0) - en to it translation catalogue (30 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Content
it: Contenuto

en: Cancel
it: Annulla

en: Go
it: Vai

en: Edit
it: Modifica

en: Search
it: Cerca

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Weight
it: Peso

en: none
it: nessuno

en: Import
it: Importa

en: Export
it: Esporta

en: Icon
it: Icona

en: n/a
it: n/d

en: User role
it: Ruolo utente

en: Visibility settings
it: Impostazioni visibilità

en: Browse
it: Naviga

en: Key
it: Chiave

en: File Browser
it: Navigatore file

en: The changes have been saved.
it: Le modifiche sono state salvate.

en: Replace
it: Sostituzione

en: user #1
it: utente #1

en: Buttons
it: Pulsanti

en: Loading...
it: In caricamento...

en: Copy
it: Copia

en: Site maintenance account
it: Profilo di manutenzione del sito

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
it: Attenzione: garantire esclusivamente agli utenti fidati; questo permesso ha implicazioni per la sicurezza del sito.

en: Content authoring
it: Inserimento dei contenuti
