Calendar (6.x-2.2) - en to ar translation catalogue (29 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Submit
ar: إرسال

en: Item
ar: عنصر

en: Description
ar: الوصف

en: more
ar: المزيد

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Edit
ar: تحرير

en: None
ar: لا شيء

en: Name
ar: الاسم

en: Time
ar: الوقت

en: Year
ar: السنة

en: Url
ar: المسار

en: Custom
ar: مخصّص

en: Location
ar: الموضع

en: Items
ar: أخبار

en: Month
ar: بالشهر

en: Unlimited
ar: غير محدود

en: Calendar
ar: التقويم

en: Week
ar: بالأسبوع

en: Day
ar: باليوم

en: Key
ar: المفتاح

en: Date/Time
ar: التاريخ/الوقت

en: Hour
ar: الساعة

en: Attach to
ar: إرفاق إلى

en: No link
ar: لا رابط

en: Multiple displays
ar: عروض متعددة

en: Using the site name
ar: استخدام اسم الموقع

en: Use the site name for the title
ar: استخدام اسم الموقع للعنوان
