Campaign Monitor Advanced (6.x-1.0) - en to uk translation catalogue (41 entries)

en: Status
uk: Стан

en: E-mail
uk: Електронна пошта

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Type
uk: Тип

en: Subscribers
uk: Читачі

en: List
uk: Список

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Subscribe
uk: Підписатися

en: Description
uk: Опис

en: Edit
uk: Редагувати

en: Date
uk: Дата

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Save
uk: Зберегти

en: Manage
uk: Керування

en: Default status
uk: Статус за замовчуванням

en: Subscriptions
uk: Підписки

en: Mail
uk: Пошта

en: Client ID
uk: ID клієнта

en: Advanced
uk: Розширені

en: !time ago
uk: !time тому

en: Tools
uk: Інструменти

en: Profile
uk: Профіль

en: Defaults
uk: Умовчання

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: Token
uk: Замінник

en: Pending requests
uk: заявки, Що Очікують,

en: PHP code
uk: Код PHP

en: Info
uk: Інформація

en: Every cron run
uk: Кожний запуск крону

en: Not configured
uk: Не налаштовано

en: List ID
uk: Номер списку

en: Newsletters
uk: Розсилання

en: Prefer raw-text replacements for text to avoid problems with HTML entities!
uk: Воліти замінники неформатованого тексту для запобігання складнощів з HTML-тегами!

en: Field mapping
uk: Відповідність полів

en: view reports
uk: показати звіти

en: Token replacement patterns
uk: Шаблони маркерів заміщення

en: List field
uk: Поле списку

en: Action name
uk: Назва дії

en: Mapping source
uk: Джерело відповідності
