Campaign Monitor Integrated (6.x-1.0) - en to it translation catalogue (34 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: Status
it: Stato

en: Type
it: Tipo

en: Subject
it: Oggetto

en: Actions
it: Azioni

en: Search
it: Cerca

en: Reset
it: Ripristina

en: Weight
it: Peso

en: Name
it: Nome

en: Preview
it: Anteprima

en: Save
it: Salva

en: Manage
it: Gestisci

en: Content type
it: Tipo di contenuto

en: Email
it: E-mail

en: Created
it: Creato

en: Recipients
it: Destinatari

en: From
it: Da

en: Published
it: Pubblicato

en: N/A
it: N/D

en: Sent
it: Inviato

en: Clicks
it: Clic

en: Filters
it: Filtri

en: Node title
it: Titolo nodo

en: published
it: pubblicato

en: Deleted
it: Eliminato

en: Select List
it: Lista di selezione

en: Unpublished
it: Non pubblicato

en: not published
it: non pubblicato

en: Content Type
it: Tipo di contenuto

en: Title field is required.
it: Il campo titolo è obbligatorio.

en: The e-mail address %mail is not valid.
it: L'indirizzo e-mail %mail non è valido.

en: Draft
it: Bozza

en: Scheduled
it: Pianificazioni
