CAPTCHA (6.x-2.0) - en to he translation catalogue (26 entries)

en: Save configuration
he: שמירת תצורה

en: delete
he: מחיקה

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Disable
he: השבתה

en: none
he: ללא

en: General settings
he: הגדרות כלליות

en: Save
he: שמירה

en: Font
he: גופן

en: Form ID
he: מזהה טופס

en: Background color
he: צבע רקע

en: Text color
he: צבע הטקסט

en: normal
he: רגילה

en: Code length
he: אורך הקוד

en: Font size
he: גודל גופן

en: Math question
he: שאלת מתמטיקה

en: disable
he: השבתה

en: low
he: נמוכה

en: high
he: גבוהה

en: Display on separate page
he: הצג בעמוד נפרד

en: Location of comment submission form
he: מיקום טופס כתיבת התגובה

en: This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
he: אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".

en: The answer you entered for the CAPTCHA was not correct.
he: התשובה שסיפקת לאתגר אינה נכונה.

en: Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.
he: פתור את הבעיה המתמטית הפשוטה הזו. לדוגמה, עבור 1+3, הקש 4.

en: Administer how and where CAPTCHAs are used.
he: ניהול איך ואיפה CAPTCHAs בשימוש

en: What code is in the image?
he: איזה קוד בתמונה?
