CAPTCHA (6.x-2.2) - en to ar translation catalogue (30 entries)

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: delete
ar: حذف

en: Delete
ar: حذف

en: Submit
ar: إضافة

en: Operations
ar: عمليات

en: Disable
ar: تعطيل

en: none
ar: لا شيء

en: General settings
ar: الإعدادات العامة

en: Save
ar: حفظ

en: Form ID
ar: رقم الاستمارة

en: Background color
ar: لون الخلفية

en: Text color
ar: لون النص

en: normal
ar: عادية

en: Font size
ar: حجم الخط

en: Math question
ar: سؤال حسابي للتحقق

en: disable
ar: تعطيل

en: low
ar: منخفضة

en: medium
ar: متوسط

en: high
ar: عالية

en: Display on separate page
ar: في صفحة منفصلة

en: Location of comment submission form
ar: موضع استمارة التعليق

en: CAPTCHA
ar: التحقق

en: Examples
ar: أمثلة

en: Code settings
ar: إعدادات التخزين

en: Font settings
ar: إعدادات الخطوط

en: small
ar: صغير

en: large
ar: كبير

en: Character spacing
ar: الفواصل بين الحروف

en: What code is in the image?
ar: ما هو الرمز الموجود في الصورة؟

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
ar: مكتبة جي.دي لبي.إتش.بي إما قديمة أو غير موجودة. من فضلك راجع <a href="@url">توثيق بي.إتش.بي للصور</a> من أجل معلومات عن كيفية تصحيح هذا الأمر.
