CAS (6.x-3.0-beta1) - en to fa translation catalogue (29 entries)

en: edit user
fa: ویرایش کاربر

en: Allows users to authenticate via a Central Authentication Service.
fa: به کاربران اجازه می‌دهد از طریق سرویس مرکزی اعتبارسنجی هویت خود را تایید کنند.

en: CAS Login
fa: ورود CAS

en: specific pages
fa: صفحات مخصوص

en: Specific pages
fa: صفحات خاص

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are '<em>blog</em>' for the blog page and '<em>blog/*</em>' for every personal blog. '<em>&lt;front&gt;</em>' is the front page.
fa: هر یک صفحه را در هر خط به صورت مسیر دروپالی وارد کنید. حرف «*» حرف جایگزینی است. مسیرهای نمونه '<em>blog</em>' برای صفحه‌ی بلاگ و '<em>blog/*</em>' برای تمامی بلاگ‌های شخصی است .'<em>&lt;front&gt;</em>' صفحه‌ی اصلی است.

en: CAS User login
fa: ورودی کاربر CAS

en: User Login
fa: ورود کاربر

en: user
fa: کاربر

en: administer cas
fa: مدیریت cas

en: Provides single sign-on Central Authentication Services (CAS)
fa: سرویس مرکزی اصالت سنجی ورود ساده تهیه می کند .

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Version
fa: نسخه

en: Login
fa: ورود

en: Name
fa: نام

en: Continue
fa: ادامه

en: Not found
fa: پیدا نشد

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Hostname
fa: نام میزبان

en: E-mail address
fa: نشانی پست الکترونیک

en: Plain Text
fa: متن ساده

en: Logout destination
fa: مقصد خروج

en: Session closed for %name.
fa: نشست برای %name بسته شد.

en: Port
fa: درگاه

en: Create new account
fa: ایجاد حساب جدید

en: Error saving user account.
fa: خطا در ذخیره حساب کاربری.

en: Remember me
fa: مرا به خاطر داشته باش

en: Created a new user account for <a href="@url">%name</a>. No e-mail has been sent.
fa: یک حساب جدید برای <a href="@url">%name</a> ایجاد شد. پست الکترونیکی فرستاده نشد.
