CAS (6.x-3.2) - en to ja translation catalogue (25 entries)

en: edit user
ja: ユーザーを編集

en: Allows users to authenticate via a Central Authentication Service.
ja: Central Authentication Service を通じて認証を得ることができます。

en: CAS Login
ja: CAS ログイン

en: specific pages
ja: 特定のページ

en: Specific pages
ja: 特定のページ

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are '<em>blog</em>' for the blog page and '<em>blog/*</em>' for every personal blog. '<em>&lt;front&gt;</em>' is the front page.
ja: 1行に1ベージとして、Drupalパスを入力してください。 <strong>*</strong> はワイルドカードとして使えます。 例えばブログページのパスを指定するには <em>blog</em>、ユーザー別のブログは <em>blog/*</em> と入力してください。 また、フロントページを指定するには <em>&lt;front&gt;</em> と入力してください。

en: user
ja: ユーザー

en: administer cas
ja: casの管理

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Version
ja: バージョン

en: Login
ja: ログイン

en: User
ja: ユーザー

en: Continue
ja: 継続

en: Not found
ja: 見つかりません

en: Roles
ja: 役割

en: Hostname
ja: ホスト名

en: E-mail address
ja: メールアドレス

en: User login
ja: ユーザーログイン

en: Plain Text
ja: プレーンテキスト

en: Session closed for %name.
ja: %name さんのセッションが終了しました。

en: Port
ja: ポート

en: Create new account
ja: アカウントの作成

en: Error saving user account.
ja: ユーザーアカウントの保存中にエラーが発生しました。

en: Created a new user account for <a href="@url">%name</a>. No e-mail has been sent.
ja: <a href="@url">%name</a>さんの新しいアカウントが作成されました。 メールは送信されていません。
