CDN (6.x-2.6) - en to fa translation catalogue (13 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Cancel
fa: لغو

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Mode
fa: سبک

en: Details
fa: جزئیات

en: directory
fa: دایرکتوری

en: General
fa: عمومی

en: Other
fa: ساير

en: Testing
fa: آزمایش

en: !name field is required.
fa: فیلد !name اجباری است.

en: Exceptions
fa: استثناها

en: Performance and scalability
fa: عملکرد و مقیاس‌پذیری
