Community Forge - Hamlets (6.x-1.1-beta4) - en to ar translation catalogue (79 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: user
ar: مستخدم

en: Operations
ar: عمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Payer
ar: دافع

en: Private
ar: خاص

en: Description
ar: الوصف

en: optional
ar: اختياري

en: Article
ar: مقال

en: Enabled
ar: مفعل

en: Default currency
ar: العملة الافتراضية

en: On
ar: في

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Home page
ar: الصفحة الرئيسية

en: view
ar: عرض

en: Available variables are:
ar: المتغيرات المتاحة:

en: Date
ar: التاريخ

en: Password
ar: كلمة المرور

en: Weight
ar: الوزن

en: Category
ar: التصنيف

en: Name
ar: الاسم

en: Access
ar: الوصول

en: Manage
ar: تسيير

en: Notes
ar: ملحوظات

en: <none>
ar: <لا يوجد>

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Contact
ar: اتصل

en: Created
ar: الإنشاء

en: Menu item
ar: رابط

en: Expanded
ar: موسع

en: All
ar: الكل

en: Access denied
ar: الوصول مرفوض

en: Page
ar: الصفحة

en: Site name
ar: اسم الموقع

en: Site slogan
ar: شعار الموقع

en: Header
ar: الترويسة

en: Left sidebar
ar: العمود الجانبي اﻷيسر

en: Right sidebar
ar: العمود الجانبي اﻷيمن

en: Footer
ar: التذييل

en: E-mail address
ar: عنوان البريد الإلكتروني

en: Last login
ar: آخر تسجيل للدخول

en: Overridden
ar: متجاوز

en: Image galleries
ar: معارض الصور

en: Details
ar: التفاصيل

en: Amount
ar: المبلغ

en: Address
ar: العنوان

en: Events
ar: الفعاليات

en: First name
ar: الاسم الشخصي

en: Log in
ar: تسجيل الدخول

en: Anonymous
ar: مجهول

en: Site information
ar: معلومات الموقع

en: or
ar: أو

en: Visitor
ar: الزائر

en: User management
ar: إدارة المستخدمين

en: Document
ar: وثيقة

en: Welcome message
ar: رسالة الترحيب

en: Tasks
ar: المهام

en: pending
ar: معلق

en: Newsletter
ar: النشرة

en: Newsletters
ar: النشرات

en: My account
ar: حسابي

en: Account
ar: الحساب

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
ar: يسمح باستعمال الفراغات؛ لا يسمح باستعمال الترقيم ما عدا النقط والشرطات والشرطات السفلية

en: A <em>page</em>, similar in form to a <em>story</em>, is a simple method for creating and displaying information that rarely changes, such as an "About us" section of a website. By default, a <em>page</em> entry does not allow visitor comments and is not featured on the site's initial home page.
ar: <em>الصفحة</em> -تشبه <em>الخبر</em> إلى حد ما- هي طريقة بسيطة لإنشاء وعرض المعلومات التي نادرا ما تتغير، مثل قسم "عنّا" في موقع. مبدئيا، لا تسمح ‏<em>الصفحة</em> بتعليقات الزوار، ولا تظهر في صفحة الموقع الرئيسية.

en: You have tried to use a one-time login for an account which has been blocked.
ar: لقد حاولت استخدام رابط ولوج لحساب ممنوع.

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
ar: قام %name باستخدام رابط الولوج في %timestamp.

en: You have just used your one-time login link. It is no longer necessary to use this link to login. Please change your password.
ar: لقد قمت للتو باستخدام رابط ولوج يعمل لمرة واحدة. ليس من الضروري بعد الآن استخدام هذا الرابط. من فضلك غير كلمة سرك.

en: Account name
ar: اسم الحساب

en: You have already used this one-time login link. It is not necessary to use this link to login anymore. You are already logged in.
ar: سبق أن استعملت رابط الولوج هذا. ليس من الضروري استخدام هذا الرابط للولوج بعد الآن. لقد تم ولوجك.

en: <p>This is a one-time login for %user_name and will expire on %expiration_date.</p><p>Click on this button to login to the site and change your password.</p>
ar: <p>رابط الولوج هذا صالح لمرة واحدة فقط للمستخدم %user_name و ستنتهي صلاحيتهفي %expiration_date</p><p>اضغط على الزر لولوج الموقع، و غير كلمة السر.</p>

en: This login can be used only once.
ar: يمكن استخدام هذا الدخول مرة واحدة فقط.

en: You have tried to use a one-time login link which has either been used or is no longer valid. Please request a new one using the form below.
ar: لقد حاولت استخدام رابط ولوج صالح لاستخدام واحد فقط. ربما تم استخدامه أو أن صلاحيته انتهت. من فضلك اطلب رابط ولوج جديد مستخدما الاستمارة التالية.

en: Visitors
ar: الزوار

en: Contact form
ar: استمارة الاتصال

en: All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
ar: كل رسائل البريد الإلكتروني الصادرة عن النظام ستُرسل إلى هذا العنوان. لن يُعلن هذا العنوان البريدي و لن يستخدم إلا في حال رغبتك في استلام كلمة سر جديدة، أو في حال رغبتك في استقبال بعض الأخبار و الإخطارات عبر البريد الإلكتروني.

en: Change basic site information, such as the site name, slogan, e-mail address, mission, front page and more.
ar: حدد معلومات الموقع الأساسية، كاسمه و شعاره، و عنوان بريده الإلكتروني، و مهمته، و صفحته الأولى، و أشياء أخرى.

en: Password recovery email
ar: متن رسالة استرجاع كلمة السر
