Classroom (6.x-1.0) - en to ar translation catalogue (33 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: Delete
ar: حذف

en: Submit
ar: إرسال

en: Type
ar: النوع

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Description
ar: الوصف

en: Resources
ar: مصادر

en: view
ar: عرض

en: Edit
ar: تحرير

en: None
ar: لا شيء

en: Number
ar: رقم

en: Name
ar: الاسم

en: Save
ar: حفظ

en: Update
ar: تحديث

en: View
ar: عرض

en: N/A
ar: غير موجود

en: Unlimited
ar: غير محدود

en: Start
ar: البداية

en: End
ar: النهاية

en: End date
ar: تاريخ النهاية

en: Forum
ar: المنتدى

en: Pending
ar: معلّق

en: Messages
ar: الرسائل

en: Date/Time
ar: التاريخ/الوقت

en: Topics
ar: المناقشات

en: Topic
ar: المناقشة

en: Global
ar: عالمي

en: pending
ar: معلق

en: Send message
ar: إرسال رسالة

en: Manage questions
ar: التحكم بالأسئلة

en: Relative date
ar: تاريخ نسبي

en: Remove selected
ar: حذف المختار
