Classroom (6.x-1.1) - en to uk translation catalogue (58 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Title
uk: Заголовок

en: Delete
uk: Видалити

en: Submit
uk: Надіслати

en: Type
uk: Тип

en: Actions
uk: Дії

en: Description
uk: Опис

en: Resources
uk: Ресурси

en: view
uk: переглянути

en: Login
uk: Вхід

en: Edit
uk: Редагувати

en: None
uk: Немає

en: Number
uk: Число

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Save
uk: Зберегти

en: Update
uk: Оновити

en: View
uk: Перегляд

en: N/A
uk: Н/Д

en: Unlimited
uk: Необмежено

en: Start
uk: Початок

en: End
uk: Кінець

en: End date
uk: Кінцева дата

en: Forum
uk: Форум

en: rejected
uk: відхилено

en: Pending
uk: Очікування

en: Messages
uk: Повідомлення

en: Date/Time
uk: Дата/Час

en: Accept
uk: Прийняти

en: Accepted
uk: Прийняте

en: Topics
uk: Теми

en: Topic
uk: Тема

en: Starting date
uk: Дата початку

en: Ending date
uk: Дата закінчення

en: Due date
uk: Термін виконання

en: Percentage
uk: Відсотки

en: News
uk: Новини

en: Global
uk: Глобальне

en: pending
uk: очікує

en: Send message
uk: Надіслати повідомлення

en: Rejected
uk: Відкинуті

en: Sign up
uk: Зареєструватися

en: Comment:
uk: Коментар:

en: Assignment
uk: Призначення

en: Teachers
uk: Викладачі

en: Students
uk: Студенти

en: Grade
uk: Оцінка

en: Reject
uk: Відмовити

en: My courses
uk: Мої курси

en: Course
uk: Курс

en: Manage questions
uk: Редагувати питання

en: Response:
uk: Відповідь:

en: Quiz admin
uk: Керування тестами

en: Relative date
uk: Відносна дата

en: Remove selected
uk: Видалити вибране

en: Classroom
uk: Клас

en: accepted
uk: прийнято

en: Request data
uk: Дані запиту

en: Status: %status
uk: Стан: %status
