Web Service Clients (6.x-2.0-alpha8) - en to tr translation catalogue (29 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Administer
tr: Yönet

en: Delete
tr: Sil

en: Type
tr: Tip

en: Cancel
tr: İptal

en: Resources
tr: Kaynaklar

en: Tag
tr: Etiket

en: Edit
tr: Düzenle

en: Search
tr: Ara

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Save
tr: Kaydet

en: View
tr: Görüntüle

en: 1 hour
tr: @count saat

en: Page
tr: Sayfa

en: Domain
tr: Etki alanı

en: Method
tr: Yöntem

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Cache
tr: Önbellek

en: Argument
tr: Değişken

en: Results
tr: Sonuçlar

en: Site configuration
tr: Site yapılandırması

en: - Please choose -
tr: - Lütfen seçiniz -

en: - None selected -
tr: - Seçim yapılmamış -

en: Clients
tr: İstemciler

en: Per page
tr: Sayfa başına

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
tr: Makine okunabilir isim yalnızca küçük harf, rakam ve alt çizgi içerebilir.

en: Endpoint
tr: Uç nokta
