Web Service Clients (6.x-2.0-beta6) - en to id translation catalogue (21 entries)

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Type
id: Jenis

en: Cancel
id: Batal

en: Edit
id: Sunting

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Test
id: uji

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Node ID
id: ID Node

en: View
id: Lihat

en: 1 hour
id: 1 jam

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Cache
id: Tembolokan

en: Results
id: Hasil

en: revert
id: kembalikan

en: - Please choose -
id: - Pilih salah satu -

en: - None selected -
id: - Tidak ada yang dipilih -

en: Clients
id: Klien

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
id: Nama sistem untuk jens konten hanya boleh berisi huruf kecil, angka dan garis bawah.
