Content Management Filter (6.x-1.7) - en to nl translation catalogue (58 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Content
nl: Inhoud

en: Author
nl: Auteur

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Language
nl: Taal

en: Administration
nl: Beheer

en: edit
nl: bewerken

en: category
nl: categorie

en: Update
nl: Bijwerken

en: Time
nl: Tijd

en: node type
nl: inhoudstype

en: Update options
nl: Bijwerkopties

en: blocked
nl: geblokkeerd

en: active
nl: actief

en: Node Type
nl: Inhoudstype

en: General Settings
nl: Algemene instellingen

en: Kind
nl: Type

en: user list
nl: gebruikerslijst

en: anonymous
nl: anoniem

en: No items selected.
nl: Geen items geselecteerd.

en: The update has been performed.
nl: De update is uitgevoerd.

en: published
nl: gepubliceerd

en: Refine
nl: Verfijnen

en: Undo
nl: Ongedaan maken

en: comment
nl: reactie

en: not published
nl: niet gepubliceerd

en: not sticky
nl: niet vastgeplakt

en: sticky
nl: vastgeplakt

en: not promoted
nl: niet aangeraden

en: promoted
nl: aangeraden

en: both
nl: beide

en: Apply
nl: Toepassen

en: Publish
nl: Publiceren

en: Unpublish
nl: Depubliceren

en: Show only items where
nl: Laat alleen de items zien waarbij

en: user role
nl: gebruikersrol

en: <em>and</em> where <strong>%a</strong> is <strong>%b</strong>
nl: <em>en</em> waarvan <strong>%a</strong> gelijk is aan <strong>%b</strong>

en: <strong>%a</strong> is <strong>%b</strong>
nl: <strong>%a</strong> gelijk is aan <strong>%b</strong>

en: language
nl: taal

en: Neutral
nl: Neutraal

en: Filter returned no results.
nl: Het filteren heeft geen resultaat opgeleverd.

en: This module adds an easier way for administrators to filter the content on a Drupal site for administration purposes.
nl: Deze module maakt het beheerders makkelijker om de inhoud van een Drupalsite te filteren voor beheerdoeleinden.

en: It's an improvement over the content page in the administration area of Drupal. It can show on the same page nodes and comments and adds new filters like role and author.
nl: Het is een verbetering ten opzichte van de inhoudspagina in het beheergedeelte van Drupal. Het kan op dezelfde pagina's zowel nodes als commentaren tonen en het voegt nieuwe filters toe zoals rollen en auteurs.

en: Max rows
nl: Max rijen

en: <em>and</em> where <strong>%a</strong> contains <strong>%b</strong>
nl: <em>en</em> waarvan <strong>%a</strong> <strong>%b</strong> bevat

en: <strong>%a</strong> contains <strong>%b</strong>
nl: <strong>%a</strong> bevat <strong>%b</strong>

en: node status
nl: nodestatus

en: title/subject
nl: titel/onderwerp

en: user name
nl: gebruikersnaam

en: user status
nl: gebruikersstatus

en: Node Status
nl: Node-status

en: filter and manage site content
nl: filter en beheer website-inhoud

en: view user content list
nl: bekijk lijst van gebruikersinhoud

en: Content Management Filter
nl: Content management filter

en: All-in-one advanced filter and management of your site content.
nl: Alles-in-één geavanceerd filter en beheer van uw website-inhoud.

en: User-specific content management filter
nl: Gebruikerspecifiek content management filter
