Content Management Filter (6.x-1.7) - en to fa translation catalogue (39 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Content
fa: محتوا

en: Author
fa: نویسنده

en: Subject
fa: موضوع

en: Language
fa: زبان

en: Administration
fa: مدیریت

en: Reset
fa: بازنشانی

en: edit
fa: ویرایش

en: category
fa: دسته‌بندی

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Time
fa: زمان

en: Update options
fa: گزینه‌های به‌روزرسانی

en: Filter
fa: فیلتر

en: blocked
fa: مسدود شده

en: active
fa: فعال

en: node
fa: محتوا

en: General Settings
fa: تنظیمات عمومی

en: user list
fa: فهرست کاربر

en: No items selected.
fa: هیچ موردی انتخاب نشده.

en: The update has been performed.
fa: به‌روزرسانی انجام شد.

en: published
fa: منتشرشده

en: Refine
fa: تصفیه

en: Undo
fa: باز گرداندن

en: comment
fa: دیدگاه

en: not published
fa: منتشر نشده

en: not sticky
fa: غیر ماندگار

en: sticky
fa: ماندگار

en: not promoted
fa: ارتقا داده‌نشده

en: promoted
fa: ارتقا داده‌شده

en: Apply
fa: تایید

en: Publish
fa: انتشار

en: Unpublish
fa: عدم انتشار

en: Show only items where
fa: نمایش آیتم‌هایی که

en: <em>and</em> where <strong>%a</strong> is <strong>%b</strong>
fa: <em>و</em> <strong>%a</strong> آنها <strong>%b</strong> است

en: <strong>%a</strong> is <strong>%b</strong>
fa: <strong>%b</strong>، <strong>%a</strong> است

en: language
fa: زبان
