Content Management Filter (6.x-2.0) - en to id translation catalogue (36 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Content
id: Konten

en: Author
id: Penulis

en: Subject
id: Judul

en: Language
id: Bahasa

en: Administration
id: Administrasi

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: category
id: kategori

en: Update
id: Perbarui

en: Time
id: Waktu

en: Update options
id: Opsi pembaruan

en: Filter
id: Saring

en: blocked
id: diblokir

en: active
id: aktif

en: No items selected.
id: Tidak ada item yang terpilih.

en: The update has been performed.
id: Pembaruan sudah dilakukan.

en: published
id: diterbitkan

en: Refine
id: Perhalus

en: Undo
id: Batalkan

en: body
id: isi

en: comment
id: komentar

en: not published
id: tidak diterbitkan

en: not sticky
id: tidak diataskan

en: sticky
id: diataskan

en: not promoted
id: tidak dipromosikan

en: promoted
id: dipromosikan

en: Apply
id: Terapkan

en: Publish
id: Tampilkan

en: Unpublish
id: Tidak tampilkan

en: Show only items where
id: Hanya tampilkan entri yang

en: and
id: dan

en: User autocomplete
id: Autocomplete anggota

en: language
id: bahasa
